20 maja 2018r. – Zesłanie Ducha Świętego

Dziś kończy się okres wielkanocny i kończy się czas komunii św. wielkanocnej. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – NMP Matki Kościoła – głównej patronki naszej archidiecezji. Msza św. w Jarszewie o 18.00

Od poniedziałku też kontynuujemy przerwany niedzielami wielkiego postu i wielkanocnymi okres zwykły, czyli VII tydzień zwykły.

„Majówka” ku czci Matki Bożej w kościele parafialnym o 18.00. Litanię Loretańską śpiewamy lub odmawiamy w Jarszewie w poniedziałek, w środę oraz piątek.

Modlitwa różańcowa w Jarszewie w środy o 17.30.

Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w czwartek. Dla księży jest ono zachętą, by wpatrywali się w Chrystusa Kapłana, a dla wiernych, by nieśli kapłanom duchową pomoc. Jest to także zaproszenie do tego, by głębiej przeżywać Eucharystię.

Dzień Matki, w sobotę, 26 maja.

Zapowiedzi przedślubne:

1.Agnieszka Motyl, zam. Rekowo

Sebastian Wojtkiewicz, par. p.w. Wniebowzięcia NMP w Czarnym

Dzisiejsze święto kończy okres wielkanocny. Chrystus przyrzekł nam stałą obecność Ducha Świętego. Niech więc w codziennym życiu umacnia nas Duch Święty.