2 grudnia 2018r. – I Niedziela Adwentu

Dzisiaj Adwentem rozpoczynamy nowy rok kościelny 2018/2019. Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa i przygotowania do Bożego Narodzenia.

Zmiana tajemnic różańcowych, podanie i wyjaśnienie intencji modlitewnych na najbliższy miesiąc dziś po Mszy św.

W tym tygodniu w Jarszewie Msza św.:
poniedziałek – pogrzebowa o 12.00 za śp. Krystynę Czyżyk
wtorek - Rekowo o 17.00
środa - zbiorowa za zmarłych o 17.00
piątek - poświęcenie medalików dzieciom i wszystkim chętnym o 17.00

Adwentowe roraty z udziałem wszystkich dzieci i młodzieży z lampionami i sercami w piątek w Jarszewie o 17.00.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w sobotę 8 grudnia. Msza św. w Jarszewie o 17.00.

Za tydzień druga niedziela adwentu - Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Zbiórka ofiar do puszek na jego potrzeby.

Za tydzień poświęcenie opłatków. Opłatki bardzo i serdecznie proszę, aby pomogli rozprowadzić sołtysi poszczególnych wsi lub inne osoby.

Spotkaliśmy się z Chrystusem na tej Eucharystii, słuchaliśmy słowa Bożego skierowanego do nas i przyjęliśmy Pana w Komunii świętej. Idźmy teraz do swoich domów i codziennych obowiązków, świadcząc o tym, że Jezus jest blisko i niebawem przybędzie. Niech w głoszeniu tej prawdy, umacnia nas Boże błogosławieństwo.